Strona startowa arrow Aktualności arrow Niedziela - najświeższe informacje z trasy rajdu
Niedziela - najświeższe informacje z trasy rajdu

ImageDzisiejszy odcinek specjalny, który już został zakończony prowadził z powrotem na północ, do Ksar Ghilane. Odcinek z założenia był szybki, z elementami nawigacyjnymi.

Organizator zaplanował na niedzielę dość krótką trasę, by po kilku trudnych dniach dać uczestnikom szansę odpoczynku i możliwość lizania ran po całym tygodniu zmagań:-)

Jednak w rzeczywistości dzisiejszy etap okazał się być jeszcze prostszy, bo uczestnikom "sprzyjała" pogoda. Dziś już świeci słońce, choć jest zimno, ale wczorajsza ulewa zdecydowanie przyczyniła się do możliwości szybkiego pokonania tej trasy. Był to 100 km wyścig po pustyni, trasa raczej szutrowa, miejscami nawiane łachy piachu, co szczególnie szybkim samochodom dało możliwość rozwinięcia skrzydeł, ale "Śmietnik" też się sprawdził:-)

Na trasie dzisiejszego odcinka, na szczęście niezbyt groźnemu wypadkowi, uległ jeden z kierowców quada. Inny z uczestników rajdu został zabrany przez śmigłowiec z drobną infekcją oka do szpitala. Jak widać największe zagrożenie czyha na uczestników w kuchni:-) Z każdym dniem żarcie jest coraz gorsze (albo im się tak tylko wydaje), nie mniej jednak są już tak zdesperowani, że zabrane puszki z wielkim namaszczeniem chowają na czarną godzinę:-), bo są przekonani, że najgorsze jeszcze przed nimi.